Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Góra
Menu górne
Treść główna
Menu prawe
Dół strony

DANE URZĘDU

Gmina Miejsce Piastowe
ul. Dukielska 14
38-430 Miejsce Piastowe
woj. podkarpackie
tel.: 13 43 530 12, 13 43 392 60, 13 43 097 75
fax: 13 43 097 99
e -mail: gmina@miejscepiastowe.pl

GODZINY OTWARCIA URZĘDU

poniedziałek 7:30-17.00
wtorek-czwartek 7.30-15.30
piątek 7.30-14.00

Wydrukuj stronę Poleć znajomemu
x

Zapraszam do obejrzenia strony Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły - Aktualności - Informator - Gmina Miejsce Piastowe.

 

Pobierz PDF

Aktualności

 
2017-06-26

Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły

Na koniec roku szkolnego - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu - Gmina Miejsce Piastowe nagrodziła najlepszych uczniów, nauczycieli i szkoły. Medale Markiewiczowskie otrzymali uczniowie - Maciej Kmąk ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu, Wiktoria Guzik z Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym oraz nauczyciele - Małgorzata Winiarczyk ze Szkoły Podstwowej w Zalesiu i Anna Wojnowska ze Społecznego Gimnazjum w Targowiskach. Puchar Przechodni Wójta zdobyło Publiczne Gimnazjum w Miejscu Piastowym i drugi rok z rzędu Szkoła Podstawowa w Zalesiu.

Wyróżnienia najlepszym uczniom, nauczycielom i szkołom przyznawała komisja w składzie: przewodnicząca komisji Stanisława Gawlik – zastępca wójta, Wiktor Skwara – przewodniczący Rady Gminy, Radosław Sidor - przewodniczący Komisji Edukacji, Zdrowia i Spraw Obywatelskich Rady Gminy oraz dyrektorzy szkół: Małgorzata Stanisz-Krupa, Krzysztof Roman, Teresa Zamorska, Małgorzata Borowska, Małgorzata Lorenc, Małgorzata Baran i Daniela Kokoszka.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 22 czerwca w Domu Ludowym w Niżnej Łące.

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE

z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym:

  • Jakub Stec – I miejsce w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English” (kategoria soliści);
  • Eliza Rybak – I miejsce w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English” (kategoria duety);
  • Wiktoria Cetera – I miejsce w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English” (kategoria duety);
  • Julia Szechman – wyróżnienie w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English” (kategoria soliści); II miejsce w XIX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Rzeszowie; I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” w Rymanowie;

ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łężanach:

  • Klasowy zespół „Truskolandia” z kl. III a - zespół przez cały rok szkolny brał udział w ogólnopolskim konkursie "Zdrowo jem, więcej wiem" organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Uczniowie zajęli III miejsce w jesiennym etapie, pokonując ponad 900 szkół z całej Polski. Realizując ten program trzecioklasiści uczestniczyli m.in. w lekcjach otwartych dla rodziców i innych uczniów, zawodach sportowych z rodzicami, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Brali udział w licznych konkursach i wielu działaniach o charakterze prozdrowotnym.

ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach:

  • Jakub Urbanik – finalista III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą". Konkurs firmowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i traktowany na równi z kuratoryjnym konkursem historycznym. Średnia ocen - 5,18, zachowanie – wzorowe;
  • Bartosz Paszek – II miejsce w Turnieju Tenisowym Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Skrzatów w Grze Podwójnej Chłopców, III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików o Puchar Prezesa Firmy Budomat (gra podwójna);
  • Zofia Drozd i Julia Wilk – I miejsce w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej LET’S SING IN ENGLISH, II miejsce w gminnym konkursie piosenki angielskiej;

z Publicznego Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Miejscu Piastowym:

  • Paweł Sanocki – 100% punktów na egzaminie gimnazjalnym w części języka obcego nowożytnego z zakresu języka angielskiego na poziomie podstawowym. IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Olimpus” z chemii;

ze Społecznego Gimnazjum im. Konfederatów Barskich w Rogach:

  • Marzenia Rygiel – średnia ocen 5,44 oraz wzorowa ocena z zachowania; uczennica uzyskała maksymalną ilość punktów z egzaminu gimnazjalnego z matematyki;
  • Jagoda Główczyk – średnia ocen 5,40 oraz wzorowa ocena z zachowania; finalistka wojewódzkiego konkursu z chemii oraz Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego;
  • Giuseppe Gammino – maksymalna ilość punktów z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym;
  • Jakub Mercik – maksymalna ilość punktów z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym;

ze Społecznego Gimnazjum w Targowiskach:

  • Aleksandra Delimata – średnia ocen 5,50; II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych (Stropkov - Słowacja), I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej;
  • Zuzanna Kasperkowicz – średnia ocen 5,44; maksymalna ilość punktów z egzaminu z języka polskiego – 32; laureatka kuratoryjnego konkursu z języka polskiego (II miejsce), III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Henryk Sienkiewicz – Wielki Syn i Noblista Ziemi Łukowskiej”;
  • Mateusz Albrycht – średnia ocen 5,44;
  • Daniel Prorok – finalista kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego, wyróżnienie w konkursie Junior Master of English Grammar (pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty);

z Michalickiego Gimnazjum w Miejscu Piastowym:

  • Wiktoria Czekańska – średnia ocen 5,44 oraz wzorowe zachowanie;

WYRÓŻNIENI NAUCZYCIELE

  • Anna Such i Lidia Skotnicka ze Szkoły Podstawowej w Miejscu Piastowym przygotowywały uczniów do konkursów piosenki anglojęzycznej. Osiągnięcia:
    • zdobycie przez ucznia I miejsca w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English” (kategoria soliści);
    • zdobycie przez uczennice I miejsca w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English” (kategoria duety);
    • zdobycie przez uczennicę wyróżnienia w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English” (kategoria soliści);
    • zdobycie przez uczennicę II miejsca w XIX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Rzeszowie;
    • zdobycie przez uczennicę I miejsca w XI Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” w Rymanowie;

  • Magdalena Świerczyńska z Publicznego Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Miejscu Piastowym – nauczycielka przygotowywała uczennicę, która zdobyła tytuł laureata Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;

  • Lucyna Kandefer z Publicznego Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Miejscu Piastowym – jej uczennica zdobyła tytuł laureata Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, nauczycielka przygotowywała również Jakuba Urbanika ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach do konkursu historycznego, w którym otrzymał tytuł finalisty.

  • Agata Paczosa ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łężanach od września 2016 r. do maja 2017 r. wraz z uczniami klasy III a brała udział w ogólnopolskim konkursie "Zdrowo jem, więcej wiem" zorganizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP. Klasowy zespół „Truskolandia” pod opieką Agaty Paczosy zajął III miejsce w jesiennym etapie tegoż konkursu, pokonując ponad 900 szkół z całej Polski. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci oraz ich rodziców na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Konkurs miał charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej;

  • Magdalena Mielniczek ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach – nauczycielka przygotowywała Zofię Drozd i Julię Wilk do przeglądu piosenki angielskiej;

  • Anna Prajzner ze Społecznego Gimnazjum im. Konfederatów Barskich w Rogach –nauczyciel chemii, opiekun Jagody Główczyk, finalistki wojewódzkiego konkursu z chemii oraz Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego;

  •  Magdalena Szymańska ze Społeczne Gimnazjum w Targowiskach – opiekunka ucznia finalisty kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego, wyróżnienie w konkursie Junior Master of English Grammar (pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty);

 MEDAL MARKIEWICZOWSKI otrzymali: 

  • Maciej Kmąk uczeń Szkoły Podstawowej w Zalesiu – laureat Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie;

  • Wiktoria Guzik uczennica Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym – średnia ocen na świadectwie szkolnym 5,80 i wzorowe zachowanie. Laureatka Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Laureatka Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Udział w Finale dyktand organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie Ubiegłoroczna Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Mennica przyszłości, pieniądz przyszłości”. Podejmuje działania na rzecz wolontariatu (Pola Nadziei). Aktywnie działa na terenie szkoły w Samorządzie Uczniowskim.

  • Małgorzata Winiarczyk nauczycielka Szkoły Podstawowej w Zalesiu – opiekunka laureata konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz uczenia kl. VI - zdobywcy III miejsca w X Krośnieńskim Konkursie Matematycznym, II miejsce szkoły w IX Gminnym Konkursie Matematycznym im. St. Grelli.

  • Anna Wojnowska nauczyciel Społecznego Gimnazjum w Targowiskach – opiekun laureata kuratoryjnego konkursu z języka polskiego (drugie miejsce) oraz zdobywcy III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Henryk Sienkiewicz – Wielki Syn i Noblista Ziemi Łukowskiej”.

PUCHAR PRZECHODZNI WÓJTA GMINY MIEJSCE PIASTOWE w kategorii szkół podstawowych otrzymała Szkoła Podstawowa w Zalesiu za następujące sukcesy:

  • laureat Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,
  • III miejsce w X Krośnieńskim Konkursie Matematycznym,
  • I miejsce szkoły w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Sienkiewicza znać i czytać warto”,
  • II miejsce szkoły w IX Gminnym Konkursie Matematycznym im. St. Grelli,
  • uzyskanie tytułu „Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom” przyznanego przez Wojewodę Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty,
  • sukcesy sportowe:
    • I miejsce drużyny chłopców I miejsce drużyny dziewcząt w gminnych zawodach tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej,
    • II miejsce drużyny chłopców i II miejsce drużyny dziewcząt w powiatowych zawodach tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej,
    • II miejsce chłopców i II miejsce dziewcząt w gminnych zawodach mini piłki ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

PUCHAR PRZECHODZNI WÓJTA GMINY MIEJSCE PIASTOWE w kategorii gimnazjum otrzymało Publiczne Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Miejscu Piastowym za następujące sukcesy:

  • uzyskanie tytułu „Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom” – szkoła osiągnęła sukces w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Gimnazjów;
  • uczennica została tegoroczną Laureatką Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • uczennica została tegoroczną Laureatką Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • II miejsce uczennicy w Konkursie Powiatowym „Rodzina Energią dla Polski”;
  • II miejsce uczennicy w Konkursie Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu;
  • III miejsce uczennicy w Konkursie Powiatowym „Antyk od słowa do dzieła”;
  • dwóch uczniów uzyskało tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Olimpus” z chemii;
  • cztery uczennice uczestniczyły w finale dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie;
  • cztery uczennice uczestniczyły w finale dyktanda „Krośnieński Mistrz Ortografii” organizowanego przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną.
tekst UG, fot. Izabela Półchłopek

Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły - galeria

 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
Wyróżnieni najlepsi uczniowie, nauczyciele i szkoły
 
 
ukryj pauza play
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.     |     
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez:CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.